



Dopasowanie odpowiedniego sprzętu, który pozwoli Ci usprawnić polowanie, nie zawsze jest łatwe. Aby zrobić to w sposób wygodny i szybki, montaż do lunety będzie jednym z najprzydatniejszych produktów. Sprawdź wytrzymałe i praktyczne modele dostępne w naszej ofercie.




Montaż dwuczęściowy do lunety – podstawowe wyposażenie myśliwego
Montaż do lunety to produkt, dzięki któremu możliwy jest montaż celownika optycznego na broni myśliwskiej, a także na wiatrówkach czy replikach ASG. Aby znaleźć właściwy model, warto zapoznać się z charakterystyką poszczególnych rozwiązań. Tego typu produkty powinny być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na wstrząsy – w przeciwnym przypadku oddanie celnego strzału będzie znacznie utrudnione. Niezwykle istotne jest również to, aby sama broń nie uległa przesunięciu. Montaż do lunety to niedrogi, a przy tym bardzo przydatny produkt, dzięki któremu każde polowanie przebiegnie bezproblemowo.
Aby montaż celownika był możliwy, koniecznym jest zakup odpowiednio dopasowanego produktu z tej kategorii. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji w tej kwestii? Warto uwzględnić kilka czynników – to między innymi rodzaj karabinu, średnica tubusu lunety, średnica obiektywu lunety, a także wymiary szyny i rampy. W przypadku lunet o obiektywie 40 mm lub większych zalecany jest zakup montażu średniego lub wysokiego. Taka opcja jest odpowiednia również wtedy, gdy obiektyw lunety jest wyposażony w pierścień regulacji paralaksy.
Montaż celownika i dobór akcesoriów do lunety myśliwskiej
W naszej ofercie znajdziesz wiele interesujących propozycji na każdą kieszeń, dzięki którym bez problemu skompletujesz odpowiednie wyposażenie na polowanie. Kupisz tutaj zarówno montaż jednoczęściowy do lunety, jak i dwuczęściowe modele. Pierwszy wariant sprawdzi się szczególnie w przypadku korzystania z karabinu sprężynowego o średniej lub dużej mocy. Z takim wyposażeniem ryzyko przesunięcia lunety będzie znacznie mniejsze, a całość będzie stabilniejsza. Montaże dwuczęściowe to z kolei propozycja dla posiadaczy karabinków PCP, a także modeli sprężynowych o niskiej prędkości początkowej.