Filtry
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Promocje
 Celownik Termowizyjny Senopex DOT S10 LRF Celownik Termowizyjny Senopex DOT S10 LRF
Producent: Senopex
Cena: 28 999,00 zł 31 999,00 zł
  • promocja
  • nowość
 Celownik Termowizyjny Senopex DOT S10 Celownik Termowizyjny Senopex DOT S10
Producent: Senopex
Cena: 26 499,00 zł 29 999,00 zł
  • promocja
 Celownik Termowizyjny Senopex DOT A5 50mm Celownik Termowizyjny Senopex DOT A5 50mm
Producent: Senopex
Cena: 13 999,00 zł 16 499,00 zł
  • promocja

Xeye to część firmy InfiRay, która jest jedną z najlepszych marek produkujących urządzenia termowizyjne na świecie. Termowizory Xeye wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi, wysoką wydajnością, nieskazitelnym obrazem oraz kompaktowymi wymiarami.

Termowizory Xeye – kompaktowe rozmiary na każdą kieszeń

Ogromną zaletą termowizorów Xeye są ich wymiary. Wielu użytkowników sięga po te urządzenia właśnie ze względu na ich kompaktowość. Niewielki rozmiar oraz mała waga sprawiają, że sprzęt ten można zabrać ze sobą wszędzie. Bez problemu zmieści się w kieszeni kurtki lub w małej torbie. Co ważne, jego gabaryty nie męczą ręki, dlatego obserwacja może trwać nawet kilka godzin w komfortowych warunkach. Ponadto termowizory Xeye są niezwykle intuicyjne. Duże przyciski umieszczone w łatwo dostępnym miejscu pozwalają na obsługę urządzenia nawet w rękawiczkach.

Xeye – wysoka jakość obrazu

Zaawansowana optyka wykorzystana w termowizorach Xeye pozwala na dokonywanie obserwacji na nawet najdłuższych odległościach, sięgających około 2 kilometrów. Co ważne, podczas obserwacji niepotrzebne są dodatkowe źródła światła, ponieważ urządzenia te radzą sobie doskonale nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, np. kiedy panuje mgła. Do tego mogą pracować w skrajnych temperaturach sięgających od -20°C do +50°C. Termowizory Xeye wyposażone są w niesamowicie skuteczne detektory. W zależności od modelu mogą to być np. detektor ceramiczny 12 μm lub VOx bazujący na tlenku wanadu. Obraz wyświetlany na ekranie HD ma bardzo wysoką jakość. Doskonale odwzorowane żywe kolory i wyraźne kontury zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Warto także zwrócić uwagę na wyrazisty, czysty i płynny obraz, który gwarantuje niechłodzona matryca w termoczułej technologii 17 μm i mikrobolometr w rozdzielczości 384x288 pikseli. Powyższe parametry połączone z obiektywem germanowym dają obraz wolny od winetowania i dystorsji. Takie innowacyjne rozwiązanie dostępne jest m.in. w modelu Xeye E3W.

Dodatkowe funkcje termowizorów Xeye

W termowizorach Xeye oprócz doskonałej optyki zastosowano również dodatkowe funkcje, podnoszące komfort korzystania z urządzenia. Jest to m.in. tryb Ultra Clear, który zapewnia szczegółowe pole widzenia nawet w trakcie gęstej mgły, deszczu lub śniegu. Ponadto sprzęt może rejestrować obraz poprzez wykonywanie zdjęć lub nagrywanie wideo w bardzo dobrej jakości. Materiał można zapisać na urządzeniu dzięki wbudowanej pamięci o sporej pojemności – nawet 32 GB. Interesującą opcją jest także funkcja PiP (Picture-in-Picture), która zapewnia dokładne obserwowanie szczegółów i zwiększony zasięg.

Co więcej, termowizory Xeye mogą działać nawet 9 godzin na jednym ładowaniu. Natomiast dzięki portowi USB można je ładować w dowolnym miejscu, również za pośrednictwem powerbanka. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które przydaje się szczególnie podczas obserwacji w miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej.

Gdzie wykorzystywane są termowizory marki Xeye?

Termowizory Xeye wykorzystywane są nie tylko w łowiectwie, lecz także w budownictwie, energetyce, ratownictwie. Ponadto jest to niezbędne wyposażenie pasjonatów outdooru i zapalonych obserwatorów przyrody. Skąd takie zainteresowanie sprzętem tej marki? Wynika ono przede wszystkim z kompaktowych rozmiarów oraz atrakcyjnej ceny. Wysoka jakość wykonania, wspaniała optyka oraz wiele dodatkowych funkcji sprawiają, że są to bardzo dobre urządzenia. Będą doskonałym uzupełnieniem ekwipunku zarówno profesjonalistów, jak i amatorów w dziedzinie łowiectwa czy obserwacji zwierzyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl