Producent: Pulsar

Noktowizor Pulsar Digisight LRF N970

Kod produktu: 76339
6 989,00 zł 6989.00
Dostępność: wycofany z oferty
ilość
szt
Zyskujesz 600 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Digisight jest perfekcyjnym urządzeniem obserwacyjno-noktowizyjnym łączącym najnowsze osiągnięcia w dziedzinie elektroniki i optyki. Noktowizor wykorzystuje czułą matrycę CCD oraz nowatorską technologię SumLight, pozwalającą na sumowanie klatek obrazu, w celu uzyskania lepszej widoczności w trudnych warunkach oświetleniowych. Noktowizor wyposażony jest w oświetlacz podczerwieni, pozwalający na użytkowanie w całkowitych ciemnościach. Modele N870, N970 oraz LRF 870, LRF N970 posiadają wbudowany niewidoczny laserowy oświetlacz podczerwieni (długości fali 915nm, klasa bezpieczeństwa 1), jest to oświetlacz o znacznie większym zasięgu niż w przypadku tradycyjnych iluminatorów diodowych. Dodatkowo za pośrednictwem jednej z szyn Weaver podłączyć można dodatkowy zewnętrzny iluminator podczerwieni.

Modele Digisight N970 i LRF N970 posiadają nowy sensor, dzięki któremu jednocześnie oferują większe pole widzenia (6 stopni przy 3,5x) i większe powiększenie do aż 14x, (4-krotny zoom cyfrowy).

LRF 960 i LRF 970 są wyposażone w zintegrowany dalmierz laserowy - jest to pierwszy i jedyny tego typu noktowizor dostępny dla cywilnych użytkowników! Jest to wyjątkowo małe i poręczne urządzenie zintegrowane z noktowizorem, pozwalające na precyzyjny pomiar odległości obserwowanego obiektu. Rewelacyjny zasięg do 400 metrów oraz wysoka precyzja pomiaru sprawia, że jest to jeden z najlepszych dalmierzy w swojej klasie!

Podstawą działania jest laserowa dioda, która emituje serię niewidzialnych impulsów podczerwieni. Impulsy po odbiciu od obserwowanego obiektu wracają do urządzenia, a układ elektroniczny oblicza odległość poprzez kalkulację czasu, w jakim każdy impuls przebywa drogę z dalmierza do obiektu i z powrotem. Pasmo pracy diody zostało specjalnie dobrane i przy zachowaniu podstawowych zasad użytkowania jest bezpieczne dla ludzkiego oka.

Pomiar odległości możliwy jest w przypadku nieruchomego lub wolno poruszającego się obiektu oddalonego nawet o 400 metrów! Wyniki pomiarów oraz wszystkie elementy menu dalmierza są wyświetlane na ekranie na tle obserwowanego obiektu. Zostały one tak zaprojektowane by zapewniać maksymalną użyteczność, a jednocześnie nie zasłaniać celu.Do zestawu dołączono specjalny bezprzewodowy sterownik (pilot) pozwalający na obsługę podstawowych funkcji bez potrzeby dotykania korpusu noktowizora. W ten sposób sterować można między innymi włączaniem i wyłączaniem urządzenia, oświetlacza IR czy też ustawieniami zoomu cyfrowego. Digisight posiada wyjście wideo przeznaczone do nagrywania obrazu na zewnętrzny rejestrator. Wyjście to może pracować w standardzie CCIR jak i w standardzie EIA.

Digisight LRF odporny jest na działanie światła dziennego jak też na działanie silnych świateł sztucznych (latarki, reflektory). Do zasilania wykorzystuje 4 akumulatorki AA, może też być zasilany opcjonalnym akumulatorem EPS3 lub EPS5. Ten ostatni pozwala użytkować sprzęt przez 20h bez przerwy.

Wyposażenie

Instrukcja
karta gwarancyjna
Zestaw baterii
Kabel AV / zasilający
Materiał do czyszczenia soczewki
Etui

Dane techniczne

Wyświetlacz: OLED
Odległość od oka 67 mm
Typ urządzenia: monokular
Regulacja mocy iluminatora: Tak
Sensor: CCD
Liniowe pole widzenia na 100 m: 11,1 m
Generacja: Cyfrowa
Zoom cyfrowy: 2x, 4x
Rozdzielczość sensora (W x H): 752 x 582 pikseli
Kątowe pole widzenia: 6 °
Zasięg obserwacji: 500 m
Zasilanie zewnętrzne: 9 - 15V
Symbol u dostawcy: 76339
Parametry zasilania: 4 x AA (6V)
Klasa wodoszczelności: IPX4
Kolorystyka obrazu: czarno-biały
Minimalne powiększenie: 3,5 x
Temperatura pracy: -25/+50 °C
Mocowanie: Weaver
Czas pracy (z iluminatorem/bez iluminatora): 2,5-3/4 h
Maksymalne powiększenie: 14 x
Waga: 1000 g
Minimalna odległość ostrego widzenia: 5,5 m
Rozdzielczość: 55 linie/mm
Regulacja dioptrii: +3/-4
Wymiary: 340x112x94 mm
Długość fali iluminatora: 905 nm
Parametry obiektywu: 50 mm F/1,0
Gwarancja: 36 mies.
Średnica obiektywu: 50 mm
Typ wbudowanego iluminatora: laserowy
Rozdzielczość wyświetlacza: 640 x 480 pikseli
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl