Producent: Gunbroker

Wabik na kozła z pompką, Rogacz RDC01

Kod produktu: RDC01
89,00 zł 89.00
Wysyłka w: 24 godziny
Dostępność: średnia ilość
89.00
ilość
szt
dodaj do przechowalni

Opis

WABIK NA KOZŁA Z POMPKĄ

ROE DEER CALL

RDC 01

Chcąc spełnić to marzenie o rogaczu oferujemy w naszym sklepie niezwykle skuteczny wabik na to zwierzę z pompką. Dźwięki wydawane przy użyciu sprzętu przypominają naturalne odgłosy sarny, nazywane piskiem kozy – „mikotem”.

Wabik na kozła z pompką


Celem wabika jest wywabienie zwierzęcia z ukrycia. Słysząc charakterystyczny dźwięk, kozioł stara się odnaleźć jego źródło, tym samym opuszczając swoje bezpieczne otoczenie. Pozwala to na dokładne obejrzenie zwierzyny oraz jego parostków.

Tylko prawidłowe wykorzystanie wabika i umiejętne wydawanie dźwięków gwarantuje efektywne zwabienie kozła. Starsze zwierzęta nie reagują na odgłosy zbyt szybko, gdyż zachowują się bardzo ostrożnie – podążają najczęściej krzakami lub wysoką trawą, gdzie niejednokrotnie zatrzymują się i ponownie nasłuchują. Mimo to, długie i monotonne wabienie kozła nie przyniesie pożądanych efektów. Dźwięki należy wydobywać według określonych sekwencji: pięć odgłosów z ok. 3–4 sekundowymi przerwami, 5 minut ciszy i dopiero kolejna sekwencja. Cały etap wabienia nierzadko trwa nawet do 1 godziny!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl