Filtry
Cena
 • od
  do
Nowość
Promocja

Kamery noktowizyjne umożliwiają sprawną obserwację terenu w warunkach ograniczonego światła bądź zupełnego mroku. Są to niezwykle praktyczne urządzenia optoelektroniczne, które charakteryzują się szerokim zastosowaniem. Jeśli szukasz niezawodnego sprzętu noktowizyjnego, zapoznaj się z asortymentem sklepu TaniePolowanie.pl.

Celownik noktowizyjny PARD NV-008SP2 850nm
Producent: PARD
Cena: 3 199,00 zł 3 599,00 zł
 • promocja
Celownik noktowizyjny PARD NV-008SP2 940nm
Producent: PARD
Cena: 3 199,00 zł 3 599,00 zł
 • promocja
Luneta noktowizyjna PARD DS35
Producent: PARD
Cena: 3 199,00 zł 4 099,00 zł
 • promocja
Luneta noktowizyjna PARD DS35 850nm
Producent: PARD
Cena: 3 999,00 zł 4 499,00 zł
 • promocja
Luneta noktowizyjna PARD DS35 940nm
Producent: PARD
Cena: 3 999,00 zł 4 499,00 zł
 • promocja
Luneta noktowizyjna PARD DS35 LRF 850nm
Producent: PARD
Cena: 4 499,00 zł 5 799,00 zł
 • promocja
Luneta noktowizyjna PARD DS35 LRF 940nm
Producent: PARD
Cena: 4 499,00 zł 5 799,00 zł
 • promocja
Luneta termowizyjna PARD TS31 35mm
Producent: PARD
Cena: 10 499,00 zł 11 499,00 zł
 • promocja
Luneta termowizyjna PARD TS31 35mm LRF
Producent: PARD
Cena: 11 499,00 zł 12 499,00 zł
 • promocja
Luneta termowizyjna PARD TS31 45mm
Producent: PARD
Cena: 11 999,00 zł 12 999,00 zł
 • promocja

Kamera noktowizyjna co to jest?

Kamera noktowizyjna to urządzenie optoelektroniczne, które jest w stanie rejestrować obraz w warunkach bardzo słabego lub nawet zerowego oświetlenia. Obraz, który przechwytuje, może być kombinacją światła widzialnego i podczerwieni. Noktowizory można podzielić zależnie od technologii, którą wykorzystują: GEN-I, GEN-II czy OMNI-VII. Mimo że pierwotnie używane były głównie w celach militarnych, obecnie korzystają z nich również cywile – do rejestracji tego, co dzieje się przykładowo w okolicach ich domostw, czy do obserwacji buszującej nocą zwierzyny.

Kamery noktowizyjne często wyposażone są w wodoodporną obudowę, która chroni sprzęt przed negatywnym wpływem deszczu. Często elementem dodatkowym takiej kamery jest rurka wzmacniacza obrazu, czy urządzenia optyczne, takie jak soczewki czy lustra.

Urządzenia te są bardzo przydatne w przypadku polowań, ponieważ pomagają zarejestrować to, czego ludzkie oko nie dostrzeże w trudnych warunkach oświetleniowych. W Polsce korzystanie z nowoczesnego sprzętu noktowizyjnego jest dozwolone, zatem warto w pełni czerpać z tych udogodnień. Podnoszą one nie tylko komfort prowadzenia łowów, lecz także skuteczność łowcy.

Kamera noktowizyjna na lunetę

Kamera noktowizyjna na lunetę to urządzenie, które może posłużyć do nocnej obserwacji. Wybór odpowiedniej opcji warto uzależnić od preferencji podczas polowania czy też funduszy, którymi dysponujemy. Możliwy oczywiście jest wybór celownika noktowizyjnego, który łączy w sobie funkcje lunety celowniczej oraz kamery noktowizyjnej. Bardzo ciekawą do rozważenia opcją jest również nasadka noktowizyjna, którą można nałożyć na lunetę. Kamera noktowizyjna na lunetę to urządzenie, które działa podobnie jak kamera noktowizyjna, jednak można zamontować je bezpośrednio na lunecie celowniczej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest stworzenie zestawu składającego się z ulubionego celownika i kamery noktowizyjnej, w efekcie czego polowanie nocą stanie się znacznie przyjemniejsze i efektywniejsze.

Jak działa kamera noktowizyjna?

Istnieją różne metody, które kamery noktowizyjne wykorzystywać mogą do przechwytywania obrazu. Najpopularniejszym rodzajem urządzeń są te, które funkcjonować mogą przy słabym oświetleniu. Wykorzystują one wzmacniacz obrazu, który jest odpowiedzialny za wzmocnienie światła dostępnego na danym obszarze. Występujące w danym otoczeniu światło skupiane jest przez obiektyw na fotokatodzie wzmacniacza obrazu, czyli materiale światłoczułym, emitującym elektrony po zogniskowaniu na nim światła. Elektrony, które uwalnia katoda, przechodzą liczne przemiany, dzięki którym generuje się ich większa ilość. Gęstsza chmura elektronów umożliwia oddanie zintensyfikowanej wersji oryginalnego obrazu, w efekcie czego ekran fosforowy zaczyna świecić, a rejestrowany obraz jest generowany na ekranie docelowego urządzenia. Światło generowane przez ekran fosforowy jest monochromatyczne i zazwyczaj przedstawiane w kolorze zielonym. Dzieje się tak dlatego, że ludzkie oko jest najbardziej wrażliwe na tę długość fali.

Proces ten opisać można również w nieco prostszy sposób. Wzmacniacz światła wbudowany w kamerę odpowiada za natężenie światła do takiego stopnia, że może rejestrować je ludzkie oko. Nawet w lesie nocą obecne jest rozproszone światło, które kamera noktowizyjna potrafi wzmocnić. Dzięki kamerze noktowizyjnej jest ono zintensyfikowane na tyle, że możemy je dostrzec.

Dlaczego warto postawić na kamery noktowizyjne ze sklepu TaniePolowanie.pl?

W sklepie TaniePolowanie.pl doskonale wiemy, jak przydatny może być noktowizor. Kamera noktowizyjna w dużym stopniu ułatwia pracę myśliwego, dlatego bezsprzecznie jest to element wyposażenia, w który warto się zaopatrzyć.

Kamery noktowizyjne, które mamy w swojej ofercie, to przede wszystkim urządzenia niezawodne, na których polegać można nawet w najtrudniejszych warunkach. Zostały wykonane z materiałów, które sprawiają, że są to sprzęty nadające się do długotrwałego użytku. Zależnie od wybranego modelu potrafią rejestrować obraz w nawet bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu dostrzeżesz na nich nawet najmniej widoczne elementy. Ponadto kamery noktowizyjne mogą być wyposażone w funkcję nagrywania, która umożliwia zarejestrowanie i późniejszą analizę nagrań.

Są to również produkty, z których obsługą powinien poradzić sobie każdy. W naszym sklepie oferujemy jedynie sprzęty pochodzące od sprawdzonych producentów, które będą stanowić nieocenioną pomoc w czasie nocnych łowów. Jeśli czujesz, że wysokiej jakości kamera noktowizyjna to urządzenie dla Ciebie, zapoznaj się z asortymentem TaniePolowanie.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl