EXTREME WEEKEND 2022 - Nasza relacja

EXTREME WEEKEND 2022 - Nasza relacja

 

EXTREME WEEKEND 2022 - NASZA RELACJA

Kolejna bo już 6 edycja EXTREME WEEKEND dobiegła końca. Wydarzenie strzeleckie, kulinarne i towarzyskie  które odbyło się w dniach 1-3 lipca na terenie poligonu wojskowego w Drawsko Pomorskim.

I w tym roku na imprezie nie zabrakło załogi TaniePolowanie.pl oraz Alexim gdzie wybraliśmy się wspólnie aby wspólnie uczestniczyć w tym wydarzeniu i móc dać możliwość uczestnikom na przetestowanie i zapoznanie się z naszymi produktami.

 

 

 

WIDEORELACJA DO OBEJRZENIA TUTAJ!

Dzień przed eventem

Jako jedni z wystawców i sponsorów nasza wyprawa rozpoczęła się dzień wcześniej. Z załadowaną przyczepą pełną sprzętu i wszystkiego co niezbędne do stworzenia polowego stanowiska ruszyliśmy w niemal 600km trasę. Po drodze szybki postój w Łodzi odebrać lodówkę na stanowisko co by było jak chłodzić napoje w terenie. Wypadek na trasie przejazdu kosztował nas dodatkową godzinę drogi. Po przybyciu na miejsce czekała już na nas załoga firmy Alexim. Z racji, że dotarliśmy dzień wcześniej nie działała jeszcze kuchnia ale i z tym sobie poradziliśmy. Na miejscu już czekały na nas namioty polowe które przekształciliśmy w 5 gwiazdkowy hotel na czas trwania imprezy. Pierwsi uczestnicy już rozstawiali namioty i rozpalali grilla w oczekiwaniu na kolejny dzień. Po kolacji umościliśmy się w namiotach żeby pełni sił wstać i rozpocząć weekend.

  

 

Dzień pierwszy - skwar i pompa z nieba

Dzień pierwszy przywitał nas solidną dawką palącego słońca co od przebudzenia nastrajało do trzymania się w cieniu. Po opuszczeniu namiotu udaliśmy się na rekonesans terenu. W międzyczasie docierali kolejni uczestnicy eventu. Dotarły również mobilne punkty sanitarne czyli prysznice i toalety. Rozpoczęły się pierwsze dostawy prowiantu i napojów na kuchnię. Przez cały czas trwania imprezy przed uczestnikami stały otworem lodówki zapełnione wodą i kolorowymi napojami, na stołach można było znaleźć wędliny, pieczywo, owoce oraz stanowisko do parzenia herbaty oraz kawy z której o poranku wszyscy bardzo chętnie korzystali. Po szybkim śniadaniu przystąpiliśmy do ustawiania naszego stanowiska które oflagowaliśmy tak, aby każdy zainteresowany wiedział jak do nas dotrzeć.

  

  

 

 

Wielokrotnie pytani o najlepsze rozwiązania w zakresie noktowizji czy termowizji przybyliśmy na imprezę zaopatrzeni w pokaźną ilość sprzętu. Naszym zamysłem było danie możliwości przetestowania, zapoznania się i porozmawiania o sprzęcie. Dodatkowo członkowie załogi byli w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania jakie nurtowały uczestników, pokazywali najciekawsze funkcje urządzeń oraz pomagali doradzić które spiszą się najlepiej w zależności od potrzeb i oczekiwań. 

Na naszym stanowisku nie zabrakło urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych następujących firm:

PARD
ThermTec
HIKMICRO
OWLNV
SENOPEX
i inne.

Nierzadko wokół stoiska oblegały nas tłumy i ciężko było odpowiadać każdemu indywidualnie przez co poszczególne strefy naszego stanowiska zmieniły się w małe sale wykładowe na temat danego producenta, modelu itp. Na dobrą sprawę zabrakło jedynie sporej ilości krzeseł do prowadzenia pełnoprawnych prelekcji na tematy nokto - termowizyjne.

  

  

 

Dzień pierwszy mijał względnie spokojnie. Z racji, iż był to piątek wielu uczestników dopiero dojeżdżało na wieczór. W międzyczasie mogliśmy się zapoznać z innymi wystawcami i ich ofertą a w sąsiedztwie mieliśmy co oglądać gdyż naszymi sąsiadami byli min. Polaris Polska, Road Motors - Salon Forda, Thermcell Polska i wielu innych. Można było posłuchać sporo o survivalu, najnowszych technologiach ochrony przed insektami czy pojeździć pojazdami elektrycznymi czy potężnym Fordem Raptorem z czego nie omieszkaliśmy skorzystać.

 

  

  

 

Kolejną ciekawą atrakcją było stanowisko Fabryki Broni PGZ gdzie można było zapoznać się wieloma jednostkami broni polskiej fabryki w tym z karabine GROT w kilku konfiguracjach. Ten był zresztą dostępny na jednym ze stanowisk strzeleckich gdzie można było go przetestować. Nie omieszkaliśmy przetestować i sprawdzić jak prezentuje się na rodzimym karabinie celownik termowizyjny HIKMICRO Panther PQ50 LRF . Bardzo udany zestaw!

 

 

 

W trakcie trwania imprezy kuchnia wydawała. Nie zabrakło dziczyzny, burgerów, kiełbasek, surówek, warzyw i owoców. Nad całością pieczę sprawowała Dzika Kuchnia, Biggy Wild Pig oraz Dziki Łosiu. Serdecznie dziękujemy!

 

  

 

Bliżej połowy dnia pogoda dała o sobie znać. Żal lejący się z nieba przyciągnął za sobą solidną ulewę która na resztę dnia wyeliminowała zawody z obiegu a impreza przeniosła się pod duży wspólny namiot. Ale nie ma tego złego! Solidny opad pozwolił na dużo ciekawszą zabawę pojazdami oraz dał możliwość na przetestowanie naszej optyki w ramach nocnego strzelania w trudnych warunkach pogodowych gdzie każdy chętny mógł przetestować nasze produkty noktowizyjne min. nasadki noktowizyjne PARD oraz nasz najnowszy i flagowy produkt czyli SENOPEX DOT S10

  

  

 

Dzień drugi - wielkie strzelanie

Dzień drugi od przebudzenia przebiegał w atmosferze strzałów oraz rozmów o optyce. Uczestnicy podzieleni na drużyny mierzyli się między sobą w wielu konkurencjach strzeleckich. Każdy strzał był zliczany przez elektroniczny system dzięki czemu granica błędu była marginalna. Dodatkowo strzelcom w różnych konkurencjach nie pomagały liczne utrudnienia jak np. kołysząca się drewniana kładka tzw. "bujanka", strzelanie zza rogu do pojawiających się celów z bronią przymocowaną do drewnianego słupa  pasem nośnym czy choćby konieczność dobiegnięcia po kolejny nabój po oddanym strzale. We znaki dawało się również zmęczenie spowodowane strzelaniem w pełnym słońcu niemal przez cały dzień. W przerwie obiadowej poszczególne drużyny odwiedzały stoiska sponsorów i wystawców zatem również dnia drugiego mieliśmy pełne obłożenie. 

  

  

  

 

Korzystając z okazji kiedy drużyny były zajęte strzelnicą byliśmy w stanie przedstawić zainteresowanemu gronu uczestników nasze nowy produkty min. lunetę termowizyjną ThermTec Ares360. Chętnych na testy zdecydowanie nie brakowało!

  

 

 

Po zakończonych zawodach zajęliśmy stanowisko strzeleckie z własnymi jednostkami broni gdzie uczestnicy mogli ponownie wypróbować naszą optykę. Do dyspozycji zawodników oddaliśmy SENOPEX DOT S10 oraz HIKMICRO Panther PQ50 LRFCałość przebiegła w pogodnej atmosferze a dla każdego uczestnika naszego mini konkursu strzeleckiego przewidzieliśmy upominki zasponsorowane przez firmę HIKMICRO.

Zwieńczeniem imprezy było rozdanie nagród, wspólna kolacja pożegnalna z dziczyzną, nocne ognisko i rozprawianie o całym długim i iście EXTREMALNYM weekendzie. Oczywiście atrakcji było zdecydowanie więcej a nie sposób o wszystkim napisać, ale to już wiedzą uczestnicy a ci którzy chcą się przekonać muszą to przeżyć na własnej skórze. Jako zespół sklepu TaniePolowanie.pl serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM odwiedzającym nasze stanowisko. Zapraszamy do kontaktu i do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl