Filtry
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Na polowaniu niezbędny będzie niezawodny, praktyczny sprzęt, który pozwoli Ci skutecznie wypatrzeć zwierzynę. Lornetki termowizyjne stanowią jedno z podstawowych narzędzi pracy zarówno myśliwych, jak i leśniczych. To urządzenia niezwykle przydatne nie tylko w nocy, lecz także w dzień – jeśli chcesz kupić własny sprzęt tego typu, warto zapoznać się z działaniem takiego rozwiązania i produktami dostępnymi w naszym sklepie.

Lornetki myśliwskie termowizyjne: poznaj wyjątkowe modele dla profesjonalistów i pasjonatów

Aby sprawnie obsługiwać najlepsze lornetki myśliwskie termowizyjne, potrzebne będzie odpowiednie doświadczenie. Dla myśliwych z wieloletnim stażem nie powinno to stanowić żadnego problemu, jednak osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z polowaniami, powinny postawić na bardziej podstawowe urządzenia. Co więcej, oprócz łatwiejszej obsługi będą one ponadto tańsze. W ramach naszego asortymentu oferujemy produkty przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaprawionych w bojach myśliwych.

Jeśli chcesz kupić dostosowane pod kątem swoich potrzeb urządzenie, warto wiedzieć, gdzie szukać sprawdzonego sprzętu. Stawiaj wyłącznie na zaufanych dostawców, którzy zapewniają dostęp do propozycji od znanych i docenianych producentów. Dzięki temu możesz cieszyć się wysoką jakością, a także pełną sprawnością zakupionego sprzętu przez wiele lat.

Jak działa i do czego służy lornetka termowizyjna?

Lornetka termowizyjna to zaawansowane urządzenie umożliwiające obserwację otoczenia nawet w szczególnie wymagających warunkach. Podstawowe zasady działania są dość proste i w dużym stopniu przypominają pracę zwykłej kamery cyfrowej. Główną różnicą jest w tym przypadku fakt, że matryca termowizora przechwytuje promieniowanie podczerwieni – lornetka termowizyjna rejestruje energię i przetwarza ją na obraz. Jednym z plusów takiego sprzętu jest możliwość sprawnego działania zarówno za dnia, jak i w nocy, zapewniając wysokiej jakości obraz bez względu na natężenie światła. Dzięki temu znalezienie celu w okolicy nie będzie stanowić żadnego problemu. Dodatkowo nie będzie potrzebny oświetlacz podczerwieni, jak ma to miejsce przy korzystaniu z noktowizora. Warto zaznaczyć, że lornetki termowizyjne mogą działać nawet w przypadku złych warunków atmosferycznych – możesz uzyskać wyraźny obraz również przez śnieg, deszcz czy mgłę. Sprzęt tego rodzaju pozwala ponadto na dokładne zmierzenie temperatury obiektów, które znajdują się w Twoim otoczeniu.

Niestety może zdarzyć się, że standardowy czas pracy będzie dla Ciebie zbyt krótki. Wtedy pomóc może podręczny powerbank, dzięki któremu możliwe będą całonocne obserwacje. Warto jednak pamiętać, że lornetka termowizyjna nie pozwala na zobaczenie obiektów znajdujących się za ścianą – takie urządzenie pokaże Ci jednak cel znajdujący się na przykład w gęstwinie czy za krzewami.

Lornetki termowizyjne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Najważniejszymi aspektami przy zakupie lornetki z termowizją są parametry obrazu i sensora termicznego. Na właściwości tego pierwszego składa się między innymi częstotliwość odświeżania obrazu, wyrażona w hercach (Hz). Jej wartość przekłada się na płynność obrazu, a także wpływ ruchu kamery na jego jakość. Lornetki termowizyjne z szybkim odświeżaniem będą droższe, jednak nie zawsze będą one niezbędne. Aby obserwować obiekty nieruchome lub poruszające się powoli, wystarczy nawet kamera 9 Hz. Jeśli z kolei chcesz postawić na bardziej dynamiczny obraz, warto celować w 30 Hz i więcej.

Warto zwrócić również uwagę na rozdzielczość, która jest mierzona w pikselach. W tym przypadku zasada jest taka sama, jak przy każdym urządzeniu, które nagrywa lub wyświetla obraz: im wyższa rozdzielczość, tym więcej detali będziemy w stanie zauważyć. Lornetki myśliwskie termowizyjne najczęściej operują rozdzielczościami 324 na 256 pikseli lub 640 na 512 pikseli. Większa wartość tych parametrów zapewni bardziej szczegółowy obraz, co może okazać się niezwykle przydatne przy obserwacji. To kwestia, na której nie warto oszczędzać – w praktycznie każdej sytuacji najlepszym wyborem będzie sprzęt o najwyższej rozdzielczości.

Uniwersalna i praktyczna lornetka z termowizją

Lornetki myśliwskie termowizyjne charakteryzują się różnym zakresem temperatur pracy. Najczęściej przedział wynosi od –20ºC do +50ºC, dzięki czemu większość sprzętów bez problemu poradzi sobie z polskimi warunkami. Warto jednak zachować ostrożność w przypadku wyjątkowo mroźnej zimy. Co więcej, skrajne temperatury mogą zmniejszyć kontrast termiczny danego urządzenia, co spowoduje skrócenie zasięgu detekcji. Na największą efektywność można liczyć w chłodniejszych miesiącach zimowych oraz w nocy – im większa różnica pomiędzy temperaturą celu a otoczenia, tym wyraźniej go dostrzeżemy.

Dostępne w ramach naszej oferty lornetki termowizyjne odznaczają się szeregiem cech, które czynią z nich świetny wybór w roli urządzeń myśliwskich i obserwacyjnych. Główna przewaga nad noktowizją to wysoki kontrast obrazu i brak wpływu światła widzialnego, dzięki czemu termowizja może być wykorzystywana również w dzień. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na parametry konkretnych modeli i wybrać ten, który w największym stopniu będzie dopasowany do naszych potrzeb i możliwości. Lornetki myśliwskie termowizyjne to wydatek większy niż sprzęty noktowizyjne, jednak ich skuteczność i wszechstronność wynagradzają tę inwestycję. Sprawdź ofertę sprzętów wyposażonych w technologię termowizji i usprawnij swoje polowania dzięki nowoczesnej technologii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl