Filtry
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Lornetki i gogle myśliwskie noktowizyjne

Lornetki myśliwskie noktowizyjne to rozwiązania, które znakomicie sprawdzają się w warunkach ograniczonego dostępu do światła. Dzięki nim możliwa jest obserwacja terenu nocą. Zastosowań tego typu akcesoriów jest wiele. Sięgają po nie zarówno osoby, które polują po zmroku, jak i służby i osoby zajmujące się nadzorem mienia, a także pasjonaci, którzy chcą obserwować naturalne warunki nocnych gatunków bez naruszania ich terytorium.

Czym jest i jak działa noktowizja, która sprawia, że lornetka z noktowizorem jest w stanie „pokazać” nam nocną rzeczywistość?

Widzenie w ciemności to proces, który nie jest niczym niezwykłym w środowisku naturalnym. Wiele zwierząt jest w stanie postrzegać rzeczywistość w warunkach braku lub ograniczonego dostępu do światła. Człowiek natomiast nie, dlatego lornetki i noktowizory pozwalające na widzenie po zmroku stanowią nieodłączne wyposażenie nocnych wypraw. Nasz narząd wzroku dostosowany jest do światła dziennego – to w nim funkcjonuje najlepiej. Po zmroku również jesteśmy w stanie rejestrować podstawowe informacje – np. kształt obserwowanego przez nas obiektu, jednak jest to jedynie zarys, często niepozwalający ani na identyfikację tego bytu, ani tym bardziej na precyzyjne oddanie do niego strzału lub zaobserwowanie jego zachowania.

Wiele zwierząt nocnych przez lata ewoluowało w taki sposób, aby ich słuch i wzrok pozwalał na skuteczne „odnajdywanie się” w ciemności. Ich narząd wzroku jest w stanie rejestrować więcej detali w trudnych warunkach oświetleniowych, a słuch pozwala nawet na skuteczne nawigowanie (np. za pomocą ultradźwięków) po okolicy. Człowiek znalazł jednak sposób na to, by zastąpić pewne ewolucyjne procesy za pomocą cyfryzacji. Cyfrowe lornetki z noktowizorem są w stanie przetworzyć więcej niedostępnych dla nas fal świetlnych (pamiętajmy o tym, że w otwartym terenie zawsze jest jakieś źródło światła, jednak generuje go ono bardzo mało – np. gwiazdy, księżyc), a nawet odbierać fale promieniowania podczerwonego. Tego nasz zmysł wzroku nie jest w stanie dostrzec.

Co wyróżnia gogle i lornetki myśliwskie noktowizyjne spośród innych urządzeń noktowizyjnych?

Sprzętów noktowizyjnych na rynku jest wiele. Służą one do różnych celów. Nakładki na lunety noktowizyjne pozwalają np. na oddawanie skuteczniejszego strzału. Same lornetki i noktowizory są w stanie zapewnić nam widzenie stereoskopowe w przeciwieństwie do tzw. monoskopów. Sprawia to, że obraz dostarczany przez nie do naszego oka jest wyjątkowo precyzyjny. Łatwiej nam określać odległość i zachować wyższą precyzję obserwacji. Lornetki, noktowizory i gogle noktowizyjne znajdują więc zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest skuteczna wizja w warunkach nocnych. Stosowane są one w leśnictwie i łowiectwie, ale także wspierają zwykłych obserwatorów zwierząt, którzy chcą z odpowiedniego dystansu obserwować ich zachowania nocą. Poza tym taki sprzęt znajduje zastosowanie w rękach służb – zarówno wojska, jak i służb porządkowych czy ratowniczych. Noktowizory, lornetki i inne urządzenia stworzone z myślą o widzeniu w nocy niejednokrotnie pomogły w uratowaniu życia, ujęciu uciekiniera czy pozwoliły na skuteczne prowadzenie działań wojennych w środku nocy.

W naszej ofercie dostępne są produkty renomowanych producentów, których technologie związane z noktowizją zostały wyniesione na najwyższy światowy poziom. Są to m.in. produkty PARD i Bestguarder – producentów, którzy cenieni są przez pasjonatów i profesjonalistów. Lornetki, noktowizory, a także monokulary dostępne w naszej ofercie to produkty najwyższej jakości, posiadające bardzo szeroką funkcjonalność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl