Lunety termowizyjne, w przeciwieństwie do noktowizorów, umożliwiają obserwację obszarów, celów i obiektów w całkowitej ciemności. Dzięki nim, jesteśmy w stanie dostrzec źródło ciepła nawet z bardzo dużej odległości, bez względu na to czy dzik kryje się w gęstych zaroślach, czy sarna kryje się w bujnej trawie. Luneta termowizyjna pozwala na szczegółową obserwację otoczenia, dzięki falom niewidocznym dla ludzkiego oka, niezależnie od tego czy panuje gęsta mgła lub inne niesprzyjające warunki np. rzęsisty deszcz. Celowniki termowizyjne szczegółowo rejestrują pasmo energii cieplnej, którą wytwarza każde zwierzę i człowiek. Różnica temperatur sprawia, że obiekt obserwacji jest widoczny jak na dłoni.

Lunety na podczerwień - niezastąpieni kompani myśliwych

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór celowników termowizyjnych renomowanej marki PARD. Jesteśmy głównym dystrybutorem urządzeń tej firmy w kraju. Ponadto oferujemy lunety na podczerwień innych firm, takich jak HIKVISION, InfiRay i XEYE. Zaawansowane rozwiązania techniczne, w połączeniu z przystępną ceną, sprawiają, że celowniki termowizyjne cieszą się dużą popularnością wśród myśliwych, którzy cenią wysoką jakość wykonania i niezawodne działanie. Czym wyróżniają się termowizyjne lunety dostępne w tej kategorii?

  • Urządzenia wykorzystywane do obrazowania termicznego marki PARD gwarantują najwyższą jakość i szczegółowość obrazu, dzięki zastosowaniu wydajnych matryc. Rejestrowany obraz jest w czasie rzeczywistym korygowany i zoptymalizowany, dzięki czemu jego jakość zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Rozmiar obiektywu, w zależności od konkretnego modelu, zawiera się w zakresie od 19 do 45mm.
  • Ponadto celowniki termowizyjne są wyposażone w czytelne mikroekrany wykonane m.in. w technologii AMOLED. Ich główne cechy to wysoka rozdzielczość i kontrast, gwarantujący perfekcyjne odwzorowanie obrazu.
  • Niezwykle przydatna funkcja powiększania umożliwia obserwację celów i obiektów nawet z bardzo dalekiej odległości. Maksymalne powiększenie zależy od konkretnego modelu. Topowe lunety termowizyjne oferują nawet 16-krotny zoom.

Pomimo zaawansowanej konstrukcji i ogromnych możliwości jakie oferują celowniki termowizyjne, ich gabaryty są niewielkie, a waga stosunkowo niska.

Lunety termowizyjne - dodatkowe funkcjonalności

Jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcji celowników termowizyjnych jest Picture-in-Picture (PiP), czyli obraz w obrazie. Ta opcja umożliwia powiększenie wybranej części wyświetlanego obrazu, dzięki czemu dokładnie widzimy cel lub obiekt, a jednocześnie najbliższy obszar.

  • Luneta termowizyjna umożliwia także rejestrowanie obrazu. Wystarczy nacisnąć przycisk REC. Ta funkcja umożliwia szczegółową analizę polowania w domowym zaciszu.
  • Do wybranych modeli celowników termowizyjnych można opcjonalnie dołączyć dalmierz laserowy. Dzięki niemu, myśliwy dokładnie wie, w jakiej odległości od niego znajduje się zwierzyna.

Wszystkie lunety termowizyjne w tej kategorii charakteryzują się podwyższoną odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Oferujemy modele wyróżniające się klasą szczelności IPX-7/OB 4 i IP67. Do ich zasilania są wykorzystywane wydajne ogniwa litowo-jonowe, charakteryzujące się dużą pojemnością.

Lunety na podczerwień - prosty i intuicyjny interfejs

Termowizyjna luneta na podczerwień powinna być prosta w obsłudze, nawet w absolutnych ciemnościach. Takie są właśnie urządzenia dostępne w naszym sklepie, które dzięki bezszelestnym przyciskom gwarantują pełną dyskrecję. Szybka zmiana trybu działania lunety i funkcja przezroczystego tła umożliwiają ciągłą obserwację. W razie jakichkolwiek pytań związanych z celownikami termowizyjnymi lub innymi urządzeniami dostępnymi w naszym sklepie, zachęcamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl