Filtry
Promocje

Nasadki noktowizyjne to znakomite wsparcie dla myśliwych, którzy działają w warunkach ograniczonego światła lub w zupełnym mroku. Rozwiązanie to zapewnia polującemu wiele korzyści. Umożliwia nie tylko obserwację w ciemności, ale pozwala na zachowanie domyślnych ustawień jego osprzętu celowniczego. Z założenia nakładki noktowizyjne na lunetę są jedynie dodatkiem, który ma usprawniać celowanie w nocy, dlatego są stosunkowo tanim i skutecznym rozwiązaniem.

Noxar Lunar 1.0
Producent: Noxar
Cena: 2 999,00 zł

Nasadki noktowizyjne na lunetę – na jakiej zasadzie działają?

Noktowizja to widzenie w słabych warunkach oświetleniowych dzięki noktowizorowi. Ludzki organizm nie jest przystosowany do przetwarzania informacji w warunkach ograniczonego dostępu do fal świetlnych. Jednak w świecie zwierząt jest wiele gatunków posiadających taką umiejętność. Niekoniecznie posługują się wówczas słuchem, który także może być skutecznym źródłem informacji o otoczeniu (np. nietoperze korzystają właśnie z niego) w ciemności. To, że nie widzimy fal świetlnych, nie oznacza, że ich nie ma – po prostu mają one zbyt niewielkie natężenie, by nasz zmysł wzroku był w stanie je zarejestrować. Nasadki noktowizyjne na lunetę mają sprawić, że będziemy w stanie (choć w ograniczonym zakresie) widzieć, co dzieje się w namierzonym miejscu. Kiedy jesteśmy na otwartym terenie, noktowizja nie wymaga dodatkowego oświetlenia, umożliwia nam widzenie (przez odpowiednie narzędzie). Nasadka noktowizyjna to sprzęt, który sprawi, że możliwe będzie skuteczne celowanie i obserwowanie zwierzyny zarówno w nocy, jak i za dnia.

Nakładki noktowizyjne na lunetę – zalety takiego rozwiązania są imponujące

Nakładki noktowizyjne na lunetę służą przede wszystkim do poprawiania widoczności i skuteczności podczas nocnych łowów, jednak nie jest to ich jedyne zastosowanie. Tego typu sprzęt może pozwolić także na nagrywanie obrazu z lunety i stanowić noktowizor obserwacyjny. Najwyższej klasy modele nakładek pozwalają na nagrywanie w rozdzielczości Full HD i robienie dokładnych zdjęć. Oznacza to, że dzięki nim jesteśmy w stanie znacznie lepiej zorientować się w terenie w trakcie nocnych wypraw i dostrzec jeszcze więcej detali otoczenia. Takie rozwiązanie docenią więc osoby, którym zależy na możliwości prowadzenia dyskretnej obserwacji życia nocnego zwierząt – noktowizyjne nakładki nie wymagają dodatkowego oświetlenia w standardowych warunkach, czyli na otwartej przestrzeni.

Nasadki noktowizyjne na lunety – wiele możliwości

Nasadki noktowizyjne zintegrowane są z większością standardowych urządzeń optycznych dostępnych na rynku. Wiele z nich bez problemu dostosowuje się do lunet ze zmiennym powiększeniem. Myśliwi, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, nie muszą obawiać się o ciągłe przestawianie ustawień swojej optyki.

Jeśli natomiast chodzi o samo nagrywanie, w zależności od wybranego modelu możliwe jest rejestrowanie obrazu na kartach micro-SD. Najwyższej jakości nasadki noktowizyjne dysponują także możliwością podłączenia ich do sieci Wi-Fi i obsługi z poziomu aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS.

Dostępne w naszym sklepie nakładki noktowizyjne na lunetę to sprzęt najwyższej klasy, który został wyprodukowany przez renomowanego producenta PARD. Są to urządzenia, które doceni każdy myśliwy starający się o maksymalną precyzję strzału i najszerszą gamę możliwości płynących z korzystania z jednego niewielkiego urządzenia. Ich cena jest odpowiednia do bardzo wysokiego standardu jakości i dodatkowej funkcjonalności. Każda nasadka noktowizyjna z naszej oferty to produkt fenomenalnej jakości, który docenią profesjonaliści.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl