Fotopułapki do monitorowania ruchu zwierzyny

Promocje

Fotopułapki są urządzeniami, które znakomicie sprawdzają się do nieustannego monitorowania ruchu zwierzyny. Ich szeroki wybór pozwala każdemu na znalezienie idealnego urządzenia, który spełni wszelkie oczekiwania. Fotopułapki mogą pełnić wiele funkcji – jakich?

Fotopułapki – ich działanie oraz funkcje

W zależności od modelu, fotopułapki mogą działać na kilka sposobów, jednak najczęściej opierają się na monitorowaniu oraz nagrywaniu obrazu znajdującego się w ich zasięgu, po wychwyceniu ruchu. Urządzenia te przekazują zarejestrowany obraz w postaci zdjęć bądź filmów na wybrany adres mailowy, numer telefonu poprzez wiadomość SMS czy przy pomocy aplikacji. Wszystko zależy od rodzaju sprzętu oraz jego możliwości technicznych. Niewątpliwą zaletą urządzeń jest ich szybkość działania, która umożliwia prawie natychmiastowe przekazywanie obrazu. Niektóre z modeli mogą być również obsługiwane na odległość przy pomocy specjalnej aplikacji.

Fotopułapki w obecnych czasach mają bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej wykorzystywane są do obserwacji zwierzyny w lasach, na łąkach czy jeszcze innych miejscach, bądź do obserwacji ich legowisk, paśników, wodopojów i tym podobne. Fotopułapki w lesie spełniają jeszcze jedną bardzo istotną funkcję. Mianowicie służą do zabezpieczania terenu przed kłusownikami, osobami kradnącymi drewno, wywożącymi odpady czy szkodzącymi środowisku naturalnemu na inne sposoby. Urządzenia tego rodzaju coraz częściej spotkać można na pasiekach, w okolicach pól uprawnych czy stawów, gdzie również dbają o zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na danym obszarze.

Najlepszej jakości fotopułapki sklep

W obecnych czasach mamy dostęp do wielu modeli fotopułapek, które oferowane są przez liczne sklepy. Wybierając jednak tego rodzaju urządzenie, należy mieć na uwadze jego producenta, aby zdecydować się na sprzęt pewny, wysokiej jakości. Sprzęty tego typu są bardzo różnorodne, dlatego poza producentem warto przyjrzeć się również innym cechom, takim jak obsługiwana sieć (najczęściej spotykanymi są 2G lub 3G), jakość robionych zdjęć, możliwość robienia zdjęć seryjnych oraz nagrywania filmów. Ponadto, wodoodporność, możliwość zdalnego sterowania poprzez aplikację, szybkość działania fotopułapki, rodzaj zasilania oraz obsługiwanie karty pamięci.

Wybór konkretnego modelu w głównej mierze zależeć będzie od indywidualnych potrzeb kupującego. Warto jednak pamiętać o podstawowych kwestiach, takich jak te wymienione powyżej. Jeśli zależy nam na sprzęcie bardzo wysokiej jakości, należy zwracać uwagę na dodatkowe funkcje, między innymi informowaniu o słabym naładowaniu baterii, robieniu zdjęć bez wykrywania ruchu o stałej ustalonej porze, możliwości łączenia się z wieloma urządzeniami w jednym momencie czy nadpisywania zdjęć przy przepełnieniu karty pamięci. Same fotopułapki w lesie pozwolą na obserwowanie zwierząt w ruchu, jednak dla zwiększenia funkcjonalności i jakości prowadzonych obserwacji, warto zapoznać się z takimi urządzeniami jak monokulary noktowizyjne.

Sprawdź nasze inne produkty, w tym termowizory i noktowizory od kluczowych producentów sprzętów myśliwskich!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl