Filtry
Promocje

Monokulary noktowizyjne to rozwiązanie, które stanowi nieodłączne wyposażenie nocnych wypraw myśliwskich. Tego typu sprzęt zapewnia dostęp do noktowizji – widzenia w ciemności. Kiedy wybieramy się na nocną wyprawę, warto mieć ze sobą monokular. Noktowizor jest w stanie pomóc nam nie tylko w trakcie samego polowania, lecz także w rejestrowaniu naszej pozycji, koordynacji z innymi osobami w trakcie łowów i skutecznej obserwacji fauny w warunkach nocnych.

Monokular noktowizor, który pozwala na bardzo skuteczne zorientowanie się w terenie nocą

Noktowizja możliwość widzenia w ciemności za pomocą noktowizora. Budowa naszego oka pozwala na przetwarzanie informacji w ciemności, jednak ogranicza się to najczęściej jedynie do zarysu kształtu otoczenia. W trakcie polowania lub innych aktywności nocnych w lesie, np. obserwacji, zależy nam przede wszystkim na precyzji. Musimy także być w stanie skutecznie zidentyfikować to, czemu się przyglądamy. Dlatego monokulary noktowizyjne stanowią tak istotny element wyposażenia myśliwych. Jest to sprzęt, który ma przede wszystkim zwiększać bezpieczeństwo, precyzję i skuteczność w trakcie polowania. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym jesteśmy w stanie bardzo dobrze przyjrzeć się otoczeniu i zwierzynie przed oddaniem strzału.

Noktowizory przetwarzają fale świetlne, których nasze oko nie jest w stanie zarejestrować. Nasz układ poznawczy nie rozwijał się w kierunku postrzegania nocą, gdyż nasze naturalne otoczenie dostarczało nam wystarczających zasobów za dnia. Dlatego teraz, kiedy rozwój technologiczny pozwala nam na pokonywanie pewnych ewolucyjnych barier, z chęcią sięgamy po nowe możliwości. Monokulary noktowizyjne odbierają nie tylko fale świetlne, lecz także podczerwień – przynajmniej niektóre modele. Podczerwień jest emitowana m.in. w trakcie wytwarzania ciepła przez organizm (lub niekoniecznie organizm). Monokulary termowizyjne pozwalają więc na jeszcze precyzyjniejsze rejestrowanie pozycji zwierzęcia i jego dokładnego kształtu. Nawet gdy jest ono doskonale zakamuflowane.

Monokular noktowizyjny to wszechstronne i komfortowe rozwiązanie

Część monokularów jest rozwiązaniem niezależnym – to odrębne akcesoria, które służą nam do orientacji w terenie. Niektóre z nich zostały stworzone w ramach rozszerzenia funkcjonalności naszej lunety. Nasadki noktowizyjne – bo to o nich mowa – znakomicie sprawdzają się w zapewnianiu nam informacji o otoczeniu w trakcie strzelania. Są one odporne na odrzut i wykazują się świetną wytrzymałością na trudne warunki terenowe. Montuje się je praktycznie na dowolnej broni, a jakość pokazywanego przez nie obrazu jest bardzo wysoka. Monokulary noktowizyjne to rozwiązania także dla tych osób, które pragną nie tylko uzyskać obraz w nocy, lecz także chcą być w stanie ten obraz przybliżyć i dokładnie się mu przyjrzeć. Sprzęt tego typu umożliwia również nagrywanie – niektóre z monokularów wyposażone są w karty micro-SD i kamery Full HD. Jest to więc znakomite rozwiązanie wspierające dyskretną obserwację. W ten sposób jesteśmy w stanie przyjrzeć się naturalnym warunkom funkcjonowania niektórych zwierząt nocnych bez naruszania ich terytorium. Najlepsze monokulary pozwalają nawet na 400-metrowe przybliżenia – co w warunkach panującej ciemności jest imponującym rezultatem. Monokulary noktowizyjne dostępne w naszym sklepie to produkty o szerokiej funkcjonalności i wysokiej jakości wykonania. Są to produkty znanych marek, takich jak PARD i Bestguarder.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl