Termowizja jest technologią, która coraz częściej i chętniej wykorzystywana jest podczas polowań. Początkowo stosowana była głównie w militariach oraz przez służby mundurowe i zespoły ratunkowe. Jak większość technologii i ta w końcu „przeszła do cywila”, szybko zyskując pokaźne grono sympatyków wśród myśliwych. Jak działa termowizja myśliwska i czym różni się od noktowizji?

Nasadka termowizyjna Thermtec Hunt 335
Producent: ThermTec
Cena: 8 999,00 zł 8 999,00 zł
  • promocja

Termowizja myśliwska – jak działa?

Termowizory to urządzenia obrazowe, działające na zasadzie analizy temperatury otoczenia i dające na tej podstawie możliwość obserwacji otoczenia użytkownikowi. Ogromny wpływ na atrakcyjność tych urządzeń ma to, że na ich funkcjonowanie nie wpływa znikoma ilość oświetlenia lub jego całkowity brak, zmienne warunki atmosferyczne czy występowanie przeszkód w postaci na przykład dymu. Termowizory dają myśliwemu możliwość obserwacji otoczenia w czasie rzeczywistym, w warunkach, w których normalnie nie byłby w stanie nic dostrzec. Powyższe aspekty w dosadny sposób tłumaczą szybki rozwój branży, jaką jest termowizja myśliwska. Noktowizory w przeciwieństwie do technologii, jaką jest termowizja, wymagają do poprawnego działania niewielkiej ilości światła. Może ono pochodzić na przykład z blasku księżyca lub gwiazd. Termowizory dzięki wykorzystaniu promieniowania cieplnego z otoczenia, nie mają tego wymagania i dzięki temu ich wykorzystanie może być szersze. Z pewnością lepiej sprawdzą się w gęstym lesie lub zaroślach, do których światło księżyca nie ma możliwości dotarcia.

Jakie typy urządzeń obejmuje termowizja? Myślistwo na najwyższym poziomie

Termowizja do obserwacji jest najczęściej oferowana w formie przeróżnych nakładek, celowników, monokularów lub binokularów. Oferta tego typu sprzętu jest naprawdę rozbudowana. Termowizja dla myśliwych w taniepolowanie.pl obejmuje m.in. celowniki i lunety termowizyjne, które umożliwiają obserwację zwierzyny łownej w wysokiej rozdzielczości, której w normalnych warunkach nie mielibyśmy szans upolować. Ich montaż jest prosty i nie powinien przysporzyć większych problemów, a producenci, tacy jak m.in. PARD i Hikvision proponują ich różne typy, dlatego celownik znajdzie zastosowanie przy różnych rodzajach karabinów. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, jak na przykład shutterless, otrzymywany obraz nie będzie zamrażany, co wpłynie na mniejszą liczbę pomyłek i błędów. Praca celowników jest cicha, przez co myśliwy pozostanie niezauważony przez swoją zdobycz.

Innym możliwym rozwiązaniem są różnego rodzaju nakładki termowizyjne znanych na rynku myśliwskim firm, takich jak InfiniRay. Termowizory obserwacyjne w tej formie mogą być wykorzystywane jako monokular służący do analizy otoczenia, lub umieszczone na standardowej lunecie przeznaczonej do polowania w dzień. Montaż takiej nakładki na lunecie dziennej jest bardzo prosty i nie sprawi większych problemów. Dodatkowo nowsze modele, w przypadku umieszczenia ich z przodu lunety, nie będą wymagały od nas skomplikowanego kalibrowania. Wiele z urządzeń oferowanych na rynku posiada dodatkowe funkcje jak na przykład kompas czy akcelerometr, które sprawią, że polowanie będzie jeszcze przyjemniejsze niż do tej pory.

Kolejną popularną opcją są lornetki termowizyjne i termowizory obserwacyjne, firm takich jak Xeye oraz Hikvision. Umożliwiają one jeszcze bardziej komfortową obserwację otoczenia i dzięki połączeniu obrazu cyfrowego i termicznego za pomocą technologii Fusion, wprowadzą nas w jeszcze lepszą jakość. Klasyczne urządzenia termowizyjne dają możliwość podglądu zaciemnionego otoczenia, jednak pozbawiają obraz wielu istotnych szczegółów, które w warunkach polowania mogą okazać się kluczowe. Połączenie obrazu termicznego oraz cyfrowego sprawi, że zobaczymy wszystko w dużo lepszej rozdzielczości i unikniemy niechcianych pomyłek, wykrywając przeszkodę, której nie zauważylibyśmy, patrząc przez klasyczne urządzenie termowizyjne. Co więcej, termowizory umożliwiają również przechwytywanie obrazu oraz jego nagrywanie. Zdjęcia i filmy zapisywane są na wbudowanej pamięci, która może mieć nawet 32 GB pojemności. Obsługę sprzętu ułatwiają natomiast wyświetlacze np. OLED, które świetnie odwzorowują kolory oraz zapewniają ostry obraz.

Luneta, nakładka, a może termowizor obserwacyjny?

Mnogość opcji z jednej strony sprawia, że każdy myśliwy znajdzie coś dla siebie. Z drugiej jednak strony stawia nas przed trudnym wyborem, na którą z opcji się zdecydować, i co będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Każde z wymienionych urządzeń – termowizory myśliwskie, celowniki i lunety, nakładki oraz termowizory obserwacyjne – ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od tego, czego dokładnie będziemy oczekiwać. Jeśli naszym celem jest jedynie upolowanie zdobyczy, luneta wydaje się najodpowiedniejszym wyborem. Jednak w przypadku, kiedy zasadzamy się w gąszczu jedynie po to, aby obserwować fascynujące zachowania dzikich zwierząt, termowizja do obserwacji będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Jeśli dysponujemy odpowiednio wysokim budżetem, warto rozważyć zakup kilku urządzeń, i tym samym wykorzystać pełen potencjał, jaki niesie za sobą termowizja oraz sama termowizja myśliwska.

Wszystkie z powyższych rozwiązań wykorzystują tę samą technologię – dzięki detekcji promieniowania cieplnego generowanego przez zwierzynę (ale również przez ludzi), umożliwiają obserwację otoczenia, która w normalnych warunkach byłaby niemożliwa. Dzięki temu polowanie czy obserwacja zwierzyny w gęstym lesie, czy wysokiej trawie, stanie się znacznie łatwiejsza i bardziej komfortowa. Czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego typu urządzenia termowizyjnego jest to, czy jesteśmy nastawieni na szybką reakcję i upolowanie zwierzyny, czy też jej zwykłą obserwację. Łatwo sobie wyobrazić, że długa obserwacja żerującej sarny za pomocą lunety termowizyjnej, zamocowanej na sztucerze, będzie po prostu niewygodna. Waga broni sprawi, że nasze ramiona szybko się zmęczą, co uniemożliwi długie i nieprzerwane podziwianie majestatu przyrody.

Lornetka termowizyjna lub inny rodzaj termowizji obserwacyjnej będzie urządzeniem znacznie lepiej przystosowanym do podobnego zadania. Ich ergonomiczne kształty, niewielka waga i rozmiary umożliwiają precyzyjne rozpoznanie otoczenia i obserwację zwierząt bez ryzyka zmęczenia ramion. Tym samym ograniczają nasz ruch i zmniejszą ryzyko spłoszenia zwierzęcia. Lornetki nie przymocujemy jednak do karabinu. Zatem jeśli naszym celem będzie upolowanie zwierzyny, warto wybrać lunetę bądź nakładkę termowizyjną, albo zainwestować w dwa urządzenia.

Termowizja myśliwska – szeroka oferta urządzeń termowizyjnych w taniepolowanie.pl

Termowizja dla myśliwych to bardzo szeroka kategoria urządzeń oraz produktów oferowanych obecnie na rynku. Ich ceny będą wahać się w zależności od specyfiki sprzętu, jego jakości oraz marki. Przejrzysty podział na kategorie na naszej stronie, ułatwi wybór. Znajdziemy w nich zarówno termowizory obserwacyjne, jak i celowniki oraz lunety termowizyjne. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się akumulatory oraz ładowarki do termowizorów w przystępnych cenach, które będą stanowić wygodne i solidne zasilanie dla naszych termowizorów. Co więcej, oferowana jest również cała gama dodatkowych akcesoriów w postaci uchwytów magnetycznych, pasków, kart pamięci oraz ładowarek typu Quick Charge umożliwiających szybkie ładowanie urządzeń termowizyjnych. W tej kategorii warto także zwrócić uwagę na adaptery polskiej marki Łuszczek, które z łatwością można dopasować do najpopularniejszych rodzajów broni.

Termowizory PARD, łączące w sobie wysoką jakość i ponadprzeciętną funkcjonalność

Wśród najchętniej wybieranych z niniejszej kategorii produktów znajdują się różnego rodzaju urządzenia termowizyjne oraz termowizory PARD. Są to przede wszystkim monokulary termowizyjne oraz celowniki wykorzystujące technologię termowizji. Sprzęty te wynoszą komfort polowań oraz nocnych obserwacji zwierzyny na zupełnie nowy, wyższy poziom. Zapewniają precyzję podczas mierzenia do celu, czy też bezbłędne rozpoznanie obserwowanego terenu.

Dlaczego nasi klienci tak często wybierają termowizory PARD i inne urządzenia tej marki? Między innymi dlatego, że charakteryzują się one wieloma przydatnymi funkcjami. Umożliwiają pracę w różnorodnych temperaturach, ich baterie cechują się wysoką żywotnością, a będąc czynnymi, nie generują hałasu, który mógłby spłoszyć zwierzynę. Szczególnie ciekawą propozycję stanowi celownik termowizyjny PARD, który dzięki opcji wyłączenia siatki celowniczej może zostać wykorzystany w celu termowizji obserwacyjnej. 2 urządzenia w 1 – brzmi nieźle, prawda? Takie właśnie są termowizory PARD i inne produktu tej marki z kategorii termowizja – wszechstronne i niezawodne.

Urządzenia termowizyjne w korzystnych cenach

Wiemy, jak wielkim wydatkiem może czasem okazać się kompletny ekwipunek myśliwski. To dlatego wiele ze sprzętów, które oferujemy, wyposażonych jest w tyle przydatnych funkcji – właśnie po to, by czasem móc zainwestować w tylko jedno z urządzeń. Produkty, które oferujemy, są również niezwykle atrakcyjne cenowo, dzięki czemu możesz być pewien, że u nas nie przepłacisz. Już teraz sprawdź naszą ofertę termowizji i różnego rodzaju termowizorów.

W przypadku, gdy całe zakupy, które zaplanowałeś w sklepie TaniePolowanie.pl okażą się nieco zbyt kosztowne jak na Twój budżet nie musisz się martwić. Z myślą o klientach, którzy chwilowo mogą nie dysponować odpowiednią kwotą, jednak ich marzeniem jest prowadzenie polowań przy użyciu najwyższej jakości termowizorów, przygotowaliśmy ofertę kupna na raty. Aby dowiedzieć się, jak z niej skorzystać, zapoznaj się z zakładką „Raty” umieszczoną na dole strony.

Nie zwlekaj, już dziś zaopatrz się w funkcjonalne i godne zaufania termowizory z naszej oferty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl