Lunety z noktowizorem to obowiązkowe wyposażenie myśliwych, którzy pragną prowadzić łowy w nocy. Aktywność niektórych zwierząt jest wówczas większa, a samo obcowanie z naturą po zmroku potrafi dostarczyć wielu emocji. Pamiętajmy jednak, że w takich warunkach nie mamy dostępu do silnego światła, a używanie jego źródła (np. latarki) może spłoszyć zwierzynę. Lepiej wyposażyć się w lunetę noktowizyjną, która pozwoli na skuteczne polowanie.

Celownik noktowizyjny PARD NV-008SP2 850nm
Producent: PARD
Cena: 3 199,00 zł 3 599,00 zł
  • promocja
Celownik noktowizyjny PARD NV-008SP2 940nm
Producent: PARD
Cena: 3 199,00 zł 3 599,00 zł
  • promocja
Luneta noktowizyjna PARD DS35
Producent: PARD
Cena: 3 199,00 zł 4 099,00 zł
  • promocja

Lunety noktowizyjne dla myśliwych – dlaczego warto zaopatrzyć się w to rozwiązanie?

Lunety noktowizyjne to nieocenione wsparcie w czasie nocnych łowów. Głównym zmysłem, który angażuje większość naszego neurologicznego przetwarzania związanego z poznaniem zewnętrznym, jest wzrok. W porze zmierzchu możemy mieć jednak duży problem ze skutecznym posługiwaniem się tym zmysłem. Ludzkie oko nie jest przystosowane do funkcjonowania w ciemności w takim stopniu, w jakim funkcjonuje ono w ciągu dnia. Tym, co wyróżnia nasz gatunek, jest to, że potrafimy znacząco rozszerzyć swoje poznanie za pomocą technologii. Tu wkraczają urządzenia takie jak lunety noktowizyjne. Jest to sprzęt, który pomaga nam w warunkach nieprzeniknionej ciemności, w której nie tylko musimy dostrzec zwierzynę, lecz także reagować z precyzją i błyskawicznym refleksem. Zachęcamy do sprawdzenia także innych produktów z kategorii noktowizory, które ułatwią Ci prowadzenie działań w trudnych warunkach.

W ciemności jesteśmy zdani na słuch, który w naszym przypadku nie jest na tyle dokładny, by pozwolić na precyzyjne określenie lokalizacji zwierzyny. Jest on także mocno zależny od odległości. Byśmy sami nie pozostali wywęszeni lub w inny sposób zidentyfikowani przez zwierzę, na które polujemy, musimy zachować odpowiednią odległość. W tym wszystkim ma nam pomóc luneta noktowizyjna.

Jak działają lunety noktowizyjne?

Noktowizja to widzenie w ciemności przy pomocy noktowizora. W praktyce oznacza to, że jesteśmy w stanie dostrzec obiekt w warunkach ograniczonego dostępu do światła. Pamiętajmy o tym, że światło widzialne nie jest jedynym nośnikiem informacji wizualnej. Może to być także światło podczerwone, promieniowanie cieplne itp. Kiedy dla nas jest ciemno, nie oznacza to, że nie jesteśmy w stanie posługiwać się inną fizyczną informacją, niedostępną dla naszych zmysłów, która pozwoli nam na widzenie w warunkach, w których nic nie powinniśmy być w stanie dostrzec. Lunety noktowizyjne działają w taki sposób, by przetworzyć jak największą ilość informacji z minimalnej ilości światła dostępnego w otoczeniu. W otwartym terenie praktycznie nigdy nie mamy do czynienia z całkowitą ciemnością. Jeśli dojdzie jednak do takiej sytuacji, luneta może generować podczerwień, by wspomóc nas w łowach.

Lunety noktowizyjne dla myśliwych dostępne w naszym sklepie to produkty najwyższej jakości o znakomitym zaawansowaniu technologicznym. Wyposażone są one w wyświetlacze renomowanych dostawców, które pozwalają na dokładne zorientowanie się w sytuacji w trakcie polowania. To sprzęt, który pozwala na bardzo szybkie uruchomienie – dzięki temu redukujemy ryzyko ucieczki zwierzyny. Urządzenia takie jak NV-008 w wersji trzeciej znakomicie nadają się do sparowania z kalibrami magnum, a ich odporność na odrzut to aż 5000 J.

Dodatkowo lunety noktowizyjne wysokiej klasy dostępne w naszym asortymencie wyposażone są w żyroskop i e-kompas. Ponadto pozwalają na długi czas pracy w terenie, a także umożliwiają wielokrotne powiększenie optyczne i cyfrowe. Ich prosty montaż i kompatybilność z popularnymi szynami sprawia, że korzystanie z nich jest bardzo proste. Są to produkty renomowanego producenta PARD, który znany jest z produkowania akcesoriów myśliwskich najwyższej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl