Filtry

Polowanie w trudnych warunkach oświetleniowych często dostarcza myśliwemu wiele problemów. Istnieje jednak kilka rozwiązań, które są w stanie wesprzeć nocne łowy. Nasadka termowizyjna na lunetę pozwala dostrzec to, co jest zupełnie nieosiągalne dla ludzkiego wzroku z ogromnej odległości. Dzięki odpowiedniemu zaawansowaniu technicznemu, narzędzie tego typu daje nam dostęp do szeregu bogatych funkcji, poprawiających bezpieczeństwo i dyskrecję w trakcie polowania.

Nasadka termowizyjna Thermtec Hunt 335
Producent: ThermTec
Cena: 8 999,00 zł 8 999,00 zł
  • promocja
Nasadka termowizyjna Thermtec Hunt 650
Producent: ThermTec
Cena: 14 999,00 zł 15 999,00 zł
  • promocja
Nasadka termowizyjna InfiRay Mate MAH50
Producent: InfiRay
Cena: 19 909,00 zł 22 900,00 zł
  • promocja

Czym są nasadki termowizyjne?

Nasadki termowizyjne to urządzenia, które sprawiają, że standardowa luneta przekształca się w niezwykle zaawansowane narzędzie optyczne. Dzięki nim możliwe jest postrzeganie rzeczywistości w podczerwieni. Ludzie, podobnie jak inne organizmy stałocieplne, nie posiadają takiej umiejętności. Fale podczerwieni są generowane przez każdy organizm (i wszelką inną materię), którego ciepło przekracza zero absolutne. Oczywiście w różnym stopniu. Dostrzeżenie fal w podczerwieni pozwala nam na to, by być w stanie skutecznie zidentyfikować obiekt, do którego mamy oddać strzał lub po prostu przyjrzeć się mu dokładniej.

Termowizja jest szczególnie praktyczna w nocy. Wówczas to podczerwień jest źródłem wizualnych informacji o świecie w znacznie większym stopniu, niż światło widzialne. Fale światła widzialnego po zmroku również są obecne, jednak ich dostrzeżenie jest znacznie trudniejsze. W niektórych warunkach ciemność nie pozwala na przetwarzanie danych świetlnych – np. w sytuacji, gdy nie znajdujemy się na otwartym terenie, a wszelkie źródła światła są odcięte.

Termowizja działa niezależnie od pogody, panującej temperatury i niezależnie od dostępności światła w jakiejkolwiek postaci. Nasadki termowizyjne pozwalają na bardzo skuteczne przetwarzanie fal podczerwonych, co w efekcie daje nam obraz dokładniejszy niż ten, który uzyskujemy dzięki pomocy noktowizora. Wiele tu zależy od czynników, takich jak temperatura ciała obiektu, na który polujemy, a także to, czy posługujemy się dodatkowym urządzeniem wspierającym działanie termowizji – iluminatora podczerwieni.

Nasadka na lunetę termowizyjną – co potrafi tego typu sprzęt?

Wysokiej klasy nasadki termowizyjne to sprzęt, który znacząco ułatwia polowanie w trudnych warunkach oświetleniowych. Jest on niesamowicie skuteczny i nie wymaga od nas ciągłego dostrajania lunety. Nakładka stosowana jest w parze z naszym standardowym osprzętem. Jeśli dysponujemy lunetą, której optyka jest idealnie dostosowana do naszych potrzeb, nie ma potrzeby zmieniania jej ustawień. Nasadka na lunetę termowizyjną pozwala także na bardzo dokładne przyglądanie się otoczeniu. Dostępne w naszym sklepie modele najwyższej jakości – CLIP CH50 i CLIP CL42 charakteryzują się niesamowitą precyzją, którą zawdzięczają mikroekranowi AMOLED o niezwykle wysokim kontraście. To topowe rozwiązania, które zostały umieszczone w kompaktowej, wytrzymałej obudowie, gotowe do działania w najtrudniejszych warunkach.

Nasadki termowizyjne wysokiej klasy umożliwiają także lepsze orientowanie się w terenie dzięki dodatkowym czujnikom. Ich podstawowym wyposażeniem jest akcelerometr i cyfrowy kompas. Tego typu urządzenia wspierają polowanie na wielu poziomach. Zapewniają wysoki poziom stabilności w trakcie celowania, dostarczają szerokiej gamy informacji, nawet w trakcie gęstej mgły i deszczu. Ponadto, pozwalają także na wychwytywanie każdego, nawet najdrobniejszego szczegółu.

A to wszystko bez dostarczania zwierzęciu informacji o naszej pozycji. Dzięki temu zachowujemy niezwykłą dyskrecję. Co więcej, sparowanie nakładki termowizyjnej z iluminatorem daje nam możliwość widzenia obiektów na odległość wieluset metrów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl