Ile kosztuje noktowizor?

Ile kosztuje noktowizor?

Dobry noktowizor to urządzenie, które bezwzględnie przydaje się na polowaniu. Z tej technologii korzystają nie tylko myśliwi, lecz także straż graniczna, wojsko, czy inne służby mundurowe. Noktowizja przydaje się wszędzie tam, gdzie trzeba prowadzić obserwacje, bez względu na słabe oświetlenie. Decydując się na zakup tego urządzenia, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na nowoczesne funkcje, parametry, jakość, lecz także cenę. Ile kosztuje noktowizor? Jeśli nie chcesz przepłacać, a potrzebujesz solidnego i praktycznego noktowizora, koniecznie sprawdź modele dostępne na TaniePolowanie.pl! Dzięki naszej ofercie dobierzesz idealny sprzęt dla siebie.

Noktowizor: co to jest i na jakiej zasadzie działa? Odpowiadamy na pytania

Noktowizor, co to jest i jak działa? Odpowiedź na to pytanie jest całkiem prosta. Sprzęt pozwala na obserwację i orientację w przestrzeni przy znikomym, nawet bliskim zera oświetleniu. Dzieje się to dzięki połączeniu układu optycznego i układu elektronicznego. Ten pierwszy przekazuje obraz do obserwatora, drugi zaś wzmacnia światło szczątkowe.

Jeżeli zastanawiasz się, czemu obraz w noktowizorze jest zielony, rozwiązanie tej zagadki nie jest skomplikowane. Zieleń posiada najwięcej odcieni ze wszystkich barw. Dzięki temu, o wiele łatwiej dostrzec jest na pierwszy rzut oka niewyróżniające się szczegóły i obiekty. Co istotne, zieleń nie wpływa negatywnie na wzrok, co umożliwia długie godziny obserwacji, bez zmęczenia oczu i dyskomfortu.

Dobry noktowizor, czyli po czym poznać, że urządzenie się sprawdzi?

Jak sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie model to na pewno dobry noktowizor? Zakup tego typu produktu nigdy nie jest łatwą decyzją. Porządny sprzęt kosztuje minimum tysiąc złotych, więc lepiej dokładnie sprawdzić wszystkie oferowane przez producenta możliwości. Na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

Rozmiar oraz waga sprzętu mają ogromny wpływ na komfort użytkowania. Urządzenie nie może być zbyt ciężkie, gdyż wtedy staje się nieporęczne. Uwagę zwróć również na obudowę, musi być solidna i odporna na uszkodzenia. Noktowizor powinien posiadać długo działającą baterię, najlepiej, aby pozwoliła na pracę nieprzerwanie przez kilka godzin. Atutem będzie także duży zasięg i wysoka jakość obrazu. Aby z dużej odległości móc zauważyć najmniejszy detal, model powinien posiadać zoom. Jeśli chodzi o rozdzielczość, to im większa, tym lepiej!

Funkcjonalny sprzęt nie musi być drogi! Noktowizory cena

Jednymi i urządzeń, bez których myśliwi nie wyobrażają sobie nocnych łowów, są noktowizory. Cena poszczególnych modeli może znacząco się różnić, w zależności od możliwości sprzętu, jego wielkości, czy funkcji. Ile kosztuje noktowizor? Koszt zakupu nowego produktu wynosić może od około 1 do 6 tysięcy złotych. W sklepie TaniePolowanie.pl możesz nabyć praktyczny, wysokiej jakości model w przystępnej cenie. To ile wydasz na sprzęt, zależy od tego, czego oczekujesz od produktu. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z myślistwem, na początek zaopatrz się w standardowy sprzęt. Masz doświadczenie, a łowiectwo to Twoja pasja? W tym przypadku lepiej postawić na nieco droższy noktowizor, dzięki któremu polowanie nocą będzie skuteczniejsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl