Jaka fotopułapka do lasu? Radzimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze

Jaka fotopułapka do lasu? Radzimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze

Fotopułapka jest przydatnym urządzeniem, które po wykryciu ruchu natychmiast robi zdjęcie lub nagrywa film z poruszającym się obiektem. Możemy użyć jej do ochrony posesji albo podglądania dzikiej przyrody. Jaką fotopułapkę do lasu wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kamera leśna – jaka fotopułapka do lasu nadaje się najlepiej?

Pierwsza rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę to obecność lub brak łączności danego modelu z siecią GSM. Fotopułapki z GSM posiadają własną kartę sim i dzięki połączeniu z siecią komórkową są w stanie wysyłać do nas pliki lub powiadomienia. W zależności od modelu czy ustawień może się to dziać przez SMS lub MMS, email albo serwer FTP. Dużo modeli z GSM pozwala też na ustalenie, czy po wykryciu ruchu ma nam od razu przesłać zdjęcie lub nagranie, czy też po prostu powiadomienie, a ewentualny plik dopiero po późniejszej prośbie.

Jeśli jednak twoim celem jest obserwacja przyrody i zastanawiasz się, jaka fotopułapka do lasu będzie najlepsza, warto rozważyć jeden z modeli bez GSM. Taka fotopułapka po wykryciu ruchu wykonuje zdjęcie lub nagrywa wideo, a następnie materiały zapisuje na wymiennej karcie SD. Aby je zobaczyć, musimy pójść w miejsce ustawienia fotopułapki, wyjąć kartę i włożyć ją do komputera w celu wyświetlenia plików.

 

Jeżeli chcemy głównie długoterminowo poznać zachowania zwierząt, dowiedzieć się, jakie mają trasy wędrówek czy schematy zachowań, aby potem wykorzystać to na polowaniu, modele bez GSM mogą okazać się lepsze.

Fotopułapka pomaga obserwować zwierzynę i chronić posesję. Który model urządzenia wybrać?

Próbując zdecydować, jaka fotopułapka do lasu jest warta zakupu, należy zwrócić uwagę na inne aspekty. Jednym z nich jest widoczność diod podczerwieni. Istnieją modele, które emitują czujnik ruchu w formie wiązki światła widocznego dla oczu ludzi czy zwierząt. Są jednak urządzenia, w których dioda czujnika jest niewidoczna. Kolejnym ważnym elementem jest rozdzielczość robionych zdjęć i nagrywanego wideo. W większości modeli jakość jest co najmniej zadowalająca, jednak niektórzy bardziej wymagający klienci mogą potrzebować zdjęć wyższej jakości. Warto zwrócić też uwagę na modele z funkcją noktowizji czy termowizji, które pozwolą zarejestrować obrazy w nocy.

Jeżeli planujemy za pomocą fotopułapki obserwować przyrodę przez dłuższy czas, a kartę SD zapełnioną dokumentacją wyjąć dopiero po paru miesiącach, warto pomyśleć o urządzeniu z dobrym zasilaniem. Fotopułapki najczęściej zasilane są bateriami alkalicznymi typu AA. Ich ilość zależy od modelu, podobnie jak czas, po jakim nadają się do wymiany. Ogólnie jednak wytrzymałość baterii poszczególnych modeli waha się od 4 do 6 miesięcy. Jest to z pewnością aspekt techniczny, który warto wziąć pod uwagę, gdy zastanawiamy się, jaka fotopułapka do lasu będzie dla nas najlepsza.

Polecamy profesjonalne fotopułapki. Jaka fotopułapka do lasu?

Jakie modele warto wziąć pod uwagę przy wyborze fotopułapki? Warte polecenia jest chociażby urządzenie SF3.5CG. Ten model wyróżnia się przede wszystkim niskim czasem przebudzenia na poziomie mniej niż pół sekundy. Eliminuje to ryzyko pustych zdjęć, zrobionych po tym, jak obiekt aktywujący czujnik zdążył już zniknąć z kadru. Kolejnym ciekawym przykładem jest model S680M, który z kolei pozwala na programowanie działania w określonych porach dnia czy nadpisywania zdjęć po zapełnieniu karty pamięci. Pozwala też wykonać tak zwany timelaps, a więc zbiór wielu zdjęć robionych w stałych odstępach czasu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl