Polowanie z noktowizorem – Jaki noktowizor wybrać?

Polowanie z noktowizorem – Jaki noktowizor wybrać?

Wybierając się na polowanie, warto zainwestować o odpowiedni, wysokiej jakości sprzęt. Jednym z podstawowych urządzeń, które należy zabrać na nocne łowy, jest noktowizor. Niezwykle przydatny, pozwala na prowadzenie obserwacji w ciężkich warunkach oświetleniowych. Aby mieć pewność, że zobaczysz każdy detal, sprawdź, czy wybrany noktowizor posiada wszystkie funkcjonalne udogodnienia, jak zoom, wysoką jakość oraz duży zasięg obrazu. Polowanie z noktowizorem może być prostsze już dziś! Jeżeli potrzebujesz wyjątkowego sprzętu, koniecznie przeczytaj ten poradnik, oraz sprawdź bogaty asortyment sklepu TaniePolowanie.pl!

Noktowizor: co to takiego i na jakiej zasadzie działa?

Osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z myślistwem, często nie mają pojęcia, jaki sprzęt należy kupić, oraz na co zwracać uwagę. Jeżeli chciałbyś obserwować las w nocy, aby lepiej poznać życie jego mieszkańców, konieczny będzie noktowizor. Jaki noktowizor wybrać? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od sprzętu i jakim budżetem dysponujesz. Na początek warto jednak przypomnieć sobie, co to za urządzenie i na jakiej zasadzie działa!

Noktowizor działa dzięki połączeniu układu optycznego, wraz z układem elektronicznym. Sprzęt pozwala na obserwację w warunkach praktycznie zerowego oświetlenia. Jest to niezbędne urządzenie dla każdego myśliwego, który chciałby zacząć chodzić na nocne wyprawy do lasu. Polowanie z noktowizorem jest znacznie przyjemniejsze! Układ elektroniczny odpowiada za wzmocnienie światła szczątkowego, a optyczny przekazuje powiększony obraz prosto do obserwatora.

Czy wiesz, z jakiego powodu obraz w noktowizorze jest zielony? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Zielony to kolor, który posiada najwięcej odcieni. Dzięki temu znacznie łatwiej jest zauważyć szczegóły, kontrast rośnie, a detale prościej można dostrzec. Co istotne, zielony jest barwą, która praktycznie wcale nie wpływa na wzrok. Długie godziny użytkowania noktowizora nie będą powodowały zmęczenia, czy podrażnienia oczu.

Noktowizor: jaki kupić? Zastosowanie urządzenia

Wiele osób zastanawia się, jaki noktowizor dla myśliwego będzie najodpowiedniejszy. Możesz nie wiedzieć, ale nie tylko myśliwi korzystają z tego typu urządzeń. Noktowizor został wynaleziony w roku 1926 przez J.L. Bairda, a już w roku 1933 został stworzony pierwszy wzmacniacz obrazu. Wymyślił go rosyjski naukowiec Vladmir Zworykin.

Technologia, jaką jest noktowizja, jest wykorzystywana każdego dnia. Z komfortowej obserwacji w zupełnej ciemności korzystają służby specjalne, takie jak wojsko, czy policja, lecz także zwykli obywatele. Noktowizor przydaje się w ochronie osób i mienia, a także monitoringu specjalistycznym. Tego typu sprzęt muszą mieć ze sobą leśnicy, myśliwi, oraz ratownicy. Noktowizja jest wykorzystywana również w sporcie i żeglarstwie. Urządzenia tego typu mają wszechstronne zastosowanie. Jeżeli potrzebujesz najwyższej jakości produktów, koniecznie sprawdź nasz asortyment.

Jaki noktowizor dla myśliwego będzie najlepszym rozwiązaniem? Po tym poznasz solidny sprzęt!

Czy początkującej osobie potrzebny jest sprzęt taki jak noktowizor? Jaki kupić, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z jego możliwości? Ta kwestia trapi wiele osób. Szukając dobrego noktowizora, warto dokładnie czytać opisy, zwracać uwagę na parametry, oraz dodatkowe funkcje. Jeżeli jesteś amatorem, na początek nie wydawaj kilku tysięcy złotych na sprzęt, którego możliwości nie będziesz w stanie wykorzystać. Zamiast tego kup standardowy model za około 1000 złotych. Osobie z większym doświadczeniem polecamy zaopatrzyć się w produkt z wyższej półki. Porządny noktowizor to koszt około 2 tysięcy złotych. Zakup modelu wysokiej jakości to dobra inwestycja.

Zastanawiając się, jaki noktowizor na polowanie będzie dobrym wyborem, należy rozważyć różne opcje. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, różniących się od siebie nie tylko ceną, lecz także marką i możliwościami. Na co zwrócić uwagę, szukając idealnego produktu?

W pierwszej kolejności przyjrzyj się samej wadze i wielkości urządzenia. Aby wygodnie się z niego korzystało, nie może być zbyt ciężkie i nieporęczne. Co ważne, ciężki sprzęt może utrudnić przemieszczanie się. Jaki noktowizor dla myśliwego wybrać? Postaw na model z wytrzymałą, solidną obudową, która zabezpieczy urządzenie przed ewentualnym uszkodzeniem. Nie może zepsuć się w razie upuszczenia, lub upadku na twardą powierzchnię.

Kolejna kwestia to wytrzymała bateria. Sprawdź, ile urządzenie jest w stanie pracować, bez konieczności ładowania. Na rynku dostępny jest sprzęt, którego bateria trzyma od 3 do aż 10 godzin. Jaki noktowizor do obserwacji? Istotnym elementem jest powłoka antyrefleksowa, która ma znaczący wpływ na Twój komfort, gdyż poprawia jakość widzianego obrazu.

Kupując noktowizor, ważna jest rozdzielczość obrazu. Im wyższa, tym lepsza, gdyż pozwoli na dostrzeżenie większej ilości szczegółów. Istotny jest również zasięg widzenia. Dla osoby początkującej wystarczy model z zasięgiem 50 metrów w ciemności, przy lepszym oświetleniu do 100 metrów. Jeżeli jesteś doświadczonym myśliwym, postaw na urządzenie, które pozwoli Ci na obserwację w zupełnej ciemności na aż 400 metrów! Dodatkowo, aby zobaczyć najmniejsze detale, noktowizor powinien być wyposażony w zoom. To dobra funkcja, która uprzyjemnia korzystanie z produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl